Strona główna > Niszczarki > Niszczarka – dlaczego każda firma powinna ją posiadać?

niszczarka biurowaChyba w każdym biurze prędzej czy później pojawia się konieczność usuwania dokumentów i to w taki sposób, że nikt już ich nie przeczyta. Kilkanaście lat temu mogliśmy jedynie drzeć kartki na małe kawałki. Obecnie jest już dużo łatwiej, ponieważ wybrać można jako rozwiązanie niszczarkę do dokumentów, która staje się bardzo przydatnym dokumentem.

Czy niszczarka powinna być w każdym biurze?

Wydaje się, że jest to sprzęt, który obok komputerów oraz drukarek stanowi element podstawowy komfortowej pracy. To właśnie dzięki niemu da się wygodnie zniszczyć dokumenty, które już nie będą potrzebne. Jednocześnie można je chronić przed tym by nie wpadły w ręce innych osób. Niszczarka sprawi, że dokumenty szybko będą zniszczone i nikt już ich nie przeczyta. Nie będzie się tracić czasu na darcie kolejnych kartek. Praca w biurze dzięki temu będzie sprawniejsza.

Podstawa prawna

Trzeba przypomnieć, że również przepisy prawa zobowiązują nas do należytego chronienia wszystkich dokumentów, które mogą zawierać dane osobowe. Taki obowiązek nakłada na nas specjalna ustawa. Jest więc bardzo ważne, by dokumenty z danymi osobowymi nie wyszły poza firmę. Jeśli tak się stanie możemy podlegać karze. Dlatego warto mieć niszczarkę, która w taki sposób unicestwi te dokumenty, że nikt już nam takiego czynu nie zarzuci.

Różne rodzaje niszczarek

Nim pójdziemy do sklepu, by kupić niszczarkę warto wiedzieć, że mamy kilka różnych rodzajów produktów. Niszczarki biurowe, osobiste, wyspecjalizowane. Większość sprzętów pozwala na niszczenie dokumentów papierowych, ale znajdziemy także takie, które radzą sobie sprawnie z płytami czy dyskietkami. Można więc wybierać urządzenie, które będzie miało szeroki zakres zastosowań. Zawsze będzie dobrze mieć taką niszczarkę, jeśli mamy dane gromadzone na takich właśnie nośnikach i chcemy je zabezpieczyć.

Przy wyborze niszczarki musimy zwracać uwagę na tak ważne kwestie jak: - ostre noże tnące, które nie będą zostawiać kartek niepodocinanych - zespoły noży, które będą dobrze zabezpieczone, co sprawi, że będzie mniejsze ryzyko uszkodzenia dłoni w czasie używania niszczarki - silnik, który ma gwarantować dobrą pracę oraz nie będzie pobierał dużo prądu