Strona główna > Wybór odpowiedniej drukarki > Lista kontrolna na pierwszy dzień nowego startupu

Kiedy nowy pracownik ma rozpocząć pracę w Twoim biurze, musisz być gotowy na jego pierwszy dzień. Jeśli pojawią się w pracy, a Ty nie będziesz gotowy, nie sprawi to, że poczują się komfortowo, a także sprawi, że będziesz wyglądać bardzo nieprofesjonalnie.

Oczywiście, produktywność ucierpi, jeśli wszystko nie będzie gotowe. Z tego powodu, dobrym pomysłem jest stworzenie listy kontrolnej dla nowych pracowników w tygodniach poprzedzających ich przybycie i upewnienie się, że wszystko jest gotowe na ich pierwszy dzień.

Rekrutacja nowych talentów jest czasochłonna, a kiedy znajdziesz odpowiednią osobę do pracy, musisz zrobić na niej wrażenie od samego początku. Pamiętaj, że nie chodzi o to, co mogą zrobić dla ciebie, ale o to, co ty możesz zrobić dla nich też. W ten sposób zatrzymasz pracowników.

Aby pomóc nowemu pracownikowi cieszyć się na pierwszy dzień, sprawdź ten film o tym, jak przygotować nowego startera.

Przed pierwszym dniem nowego pracownika musisz mieć na miejscu następujące elementy:

  • Meble biurowe są rozmieszczone - Upewnij się, że masz biurko i krzesło biurowe dla swojego nowego pracownika i że są one sprawne. Należy również ustawić stanowisko pracy ze wszystkim, czego potrzebuje, aby pomóc mu się zadomowić. Jeśli to konieczne, powinieneś także przygotować dla nich szafkę.
  • Wiedzą, gdzie mają się udać i ludzie ich oczekują - Poinformuj dotychczasowych pracowników, że nowy pracownik ma przybyć w określonym dniu i podaj im jego nazwisko. Poinformuj również nowego pracownika, gdzie ma się udać po przybyciu pierwszego dnia. Powinieneś czekać, aby go powitać.
  • Identyfikator służbowy został wydany - Ident yfikator służbowy oraz wszelkie dostępy typu swipe wymagane do wejścia do określonych części budynku powinny zostać zorganizowane przed rozpoczęciem pracy.
  • Dostęp do komputera został zorganizowany - Większość firm wymaga hasełdostępu do komputerów i oprogramowania, więc upewnij się, że zostały one zorganizowane dla nowego pracownika, a następnie będzie on mógł zmienić hasło pierwszego dnia.
  • Przygotowanoprogram szkoleniowy - Przygotuj program szkoleniowy, który obejmie mniej więcej pierwszy tydzień, przedstawiając podstawy, które nowy pracownik musi znać. Resztę może pokryć szkolenie w miejscu pracy.
  • Rejestracja listy płac została wprowadzona - Ważne jest, aby upewnić się, że nowy pracownik jest zarejestrowany w systemie, aby otrzymać wynagrodzenie za swój pierwszy miesiąc. Nie zrobienie tego powoduje zdenerwowanie i stres.

Posiadanie tych wszystkich podstawowych elementów na miejscu znacznie przyspiesza proces osiedlania się nowego pracownika.