Strona główna > Wybór odpowiedniej drukarki > Remont, przebudowa czy modernizacja - który z nich jest odpowiedni dla Twojego biura?

 • Wprowadzenie
 • 10 powodów, dla których możesz potrzebować zmienić swoje biuro
 • Renowacja, zmiana wystroju, modernizacja - jaka jest różnica?
 • 5 oznak, że remont jest dla Ciebie
 • 5 oznak, że renowacja jest dla Ciebie
 • 5 oznak, że drobna modernizacja jest dla Ciebie
 • Innowacyjne meble biurowe, które warto wypróbować
 • Pomysły na wystrój biura pasujące do nowej przestrzeni
 • Podsumowanie

Spędzamy ogromną ilość czasu w naszych indywidualnych miejscach pracy. Nawet jeśli pracujesz zdalnie, kiedy wchodzisz do komercyjnej przestrzeni biurowej, nawet po kilku tygodniach lub miesiącach, chcesz czuć, że jesteś w miejscu, które jest motywujące i inspirujące. Nudne, ciemne biuro nie jest inspirujące.

Od czasu do czasu zmieniamy wystrój naszych domów, a co z naszymi biurami? Wydaje się, że zmiany w naszych biurach znajdują się na odległym miejscu na liście priorytetów. W pewnym stopniu można zrozumieć, dlaczego - takie rzeczy kosztują, a firmy chcą zarabiać pieniądze, a nie je wydawać.

Ale posiadanie biura, które wygląda jak należy, też jest ważne. Pierwsze wrażenie ma w biznesie kluczowe znaczenie; musisz sprawić, aby ludzie wchodzący do Twojego biura czuli się w nim jak w miejscu profesjonalnym i przyjaznym. Muszą poczuć, czym się zajmujesz i upewnić się, że jesteś osobą, z którą chcą współpracować. Twoje biuro może w znacznym stopniu przyczynić się do stworzenia tego pozytywnego pierwszego wrażenia.

Ale oczywiście z czasem biura stają się stare i zmęczone. To normalne. Krzesła biurowe niszczą się, ściany stają się nieco odbarwione, a może po prostu czujesz, że biuro nie ma już w sobie blasku.

W takim przypadku nadszedł czas na zmiany. Masz trzy główne opcje - renowacja biura, zmiana wystroju lub drobna zmiana wystroju.

W tym przewodniku przeanalizujemy wszystkie trzy opcje, abyś mógł wybrać najlepszą dla siebie i swojego wkrótce lśniącego biura.

10 powodów, dla których możesz potrzebować zmienić swoje biuro

Po pierwsze, zastanówmy się, czy w ogóle musisz coś zrobić ze swoim biurem. Łatwo jest dać się porwać ekscytacji związanej ze zmianą czegoś i nadaniem temu świeżego i nowego wyglądu. Ale jeśli Twoje biuro nie wymaga żadnych zmian, to tylko marnujesz pieniądze.

Jeśli jednak zauważysz któryś z tych 10 znaków lub powodów w swojej sytuacji, nadszedł czas na zmiany, niezależnie od tego, czy będą one duże, czy małe.

 1. Minęło ponad 10 lat od ostatniego remontu biura
 2. Liczba pracowników wzrosła do tego stopnia, że walczysz o miejsce na biurku
 3. Ściany zaczynają odpryskiwać lub tapety zaczynają się łuszczyć
 4. Biurka biurowe, krzesła i inne meble są zniszczone lub rozpadają się
 5. Zaczęto zezwalać na elastyczny czas pracy, ale w biurze nie ma odpowiednich udogodnień, które pozwoliłyby na jego sprawne funkcjonowanie
 6. Twoi pracownicy skarżą się na biuro
 7. Morale wydają się niskie
 8. Twoje biuro wpływa na poziom wydajności
 9. Biuro nie sprawia już wrażenia świeżego i inspirującego
 10. Pojawiają się problemy związane z bezpieczeństwem i higieną pracy.

Oto najważniejsze powody, dla których powinieneś zacząć wprowadzać zmiany w swoim biurze. Jeśli jest to spowodowane dziesiątym powodem na liście - zdrowie i bezpieczeństwo - to jest to poważna czerwona flaga, że Twoje biuro nie jest optymalne. W takim przypadku należy pilnie wprowadzić zmiany, a pierwszym krokiem powinna być ocena ryzyka. Pamiętaj, że jako pracodawca jesteś odpowiedzialny za zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników i gości zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie i higienie pracy (Health & Safety at Work Act). Niewiedza nie jest w tym przypadku żadnym usprawiedliwieniem.

Łatwo zrozumieć, dlaczego należy wprowadzić zmiany, jeśli w biurze od dłuższego czasu nic nie było robione lub wszystko zaczyna się psuć. Ale co z przejściem na bardziej elastyczną metodę pracy? Dlaczego oznacza to konieczność wprowadzenia zmian w biurze?

Jeśli pracownicy okresowo pracują w biurze i poza nim, będą musieli pojawiać się w nim od czasu do czasu. Nie można po prostu usunąć mebli biurowych, gdy ich nie ma, a potem zastanawiać się, dlaczego nie mają gdzie usiąść, gdy wracają! Projekt biura powinien również odzwierciedlać elastyczne podejście do pracy. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, sprawdź tę infografikę, która mówi o tym, jak zmienić zwykłe biuro w elastyczną przestrzeń do pracy.

Źródło - https://figarigroup.com/blog/transform-boring-office-flexible-workspace-infographic/

Renowacja, zmiana wystroju, modernizacja - jaka jest różnica?

W tym momencie powinieneś już wiedzieć, czy musisz wprowadzić zmiany, czy nie. Kolejne pytanie brzmi: co należy zrobić? Czy trzeba całkowicie wypatroszyć całe biuro i zacząć od nowa? Czy wystarczy zmienić wygląd biura pod względem dekoracji? A może wystarczy zmienić kilka rzeczy i zobaczyć, jak to będzie?

W tym przewodniku omówimy trzy pojęcia:

 • Renowacja
 • Zmiana wystroju
 • Odnowić

Ale co one wszystkie oznaczają? Aby uniknąć nieporozumień, zanim przejdziemy dalej, zdefiniujmy je.

Renowacja biura to zmiana wszystkiego, co dotyczy danej przestrzeni. Może nawet oznaczać wyburzanie ścian i zmianę całej konstrukcji. Remont jest najbardziej ekstremalnym rodzajem zmiany w biurze, ale w efekcie końcowym tworzy zupełnie nową przestrzeń. Jeśli jest to coś, co jesteś zainteresowany, trzeba będzie umieścić razem listę kontrolną remontu biura, aby upewnić się, że obejmuje wszystkie podstawy i trzeba będzie zrobić kilka poważnych badań na temat pomysłów remontu biura, więc stworzyć idealny projekt, gdy wszystkie prace są zakończone.

Remont biura to po prostu zmiana jego wyglądu pod względem elementów dekoracyjnych. Oznacza to nowe meble biurowe, pomalowanie, tapetowanie, być może stworzenie charakterystycznej ściany, elementów dekoracyjnych, obrazów na ścianach itp.

Rewitalizacja to kilka zmian tu i tam. Może to oznaczać zmianę aranżacji przestrzeni biurowej i przestawienie biurek. Może to oznaczać zmianę wystroju i zmianę kilku rzeczy związanych z miejscem przechowywania przedmiotów. Jest to coś pośredniego pomiędzy dużymi zmianami a zwykłą zmianą pojedynczych rzeczy. Jest to elastyczny termin, który oznacza, że Twoje biuro nie będzie wyglądało zupełnie inaczej, ale dzięki wprowadzonym zmianom będzie miało świeższy charakter.

Który z nich jest najlepszy dla Ciebie?

5 oznak, że renowacja jest dla Ciebie

Remont biura nie jest czymś, co należy traktować lekko. Należy upewnić się, że jest to właściwy kierunek działań, a następnie starannie zaplanować i zaplanować budżet. Renowacje są najdroższym rodzajem zmiany wystroju biura. Wymagają one, aby zadzwonić do usług firmy wykonawczej renowacji biura, obejmować wszystkie elementy bezpieczeństwa i higieny pracy, a będziesz potrzebował dogłębnego planu projektu renowacji biura, który ma kilka kamieni milowych do spełnienia po drodze.

Jednym z największych problemów związanych z remontami jest czas. Nie jest to coś, co można ukończyć w jeden weekend. W zależności od tego, jak wiele zmian trzeba wprowadzić, remont może trwać tygodniami. Oznacza to, że w tym czasie pracownicy będą musieli znaleźć inne miejsce do pracy - zdalnie z domu lub w zupełnie innej przestrzeni. Oczywiście remonty są również kosztowne i mogą być sporym wstrząsem dla pracowników.

Jednak zaletą jest to, że po zakończeniu remontu pozostaje projekt, który sam wybrałeś. Projekt renowacji biura oznacza, że można stworzyć przestrzeń na miarę, która obejmuje wszystkie podstawy, które muszą być pokryte. Nie ma półśrodków lub kompromisów z tego planu - wszystko jest zaprojektowane dla Twoich potrzeb.

Może się zdarzyć, że nabyłeś stary budynek, który chcesz zmienić i stworzyć nową przestrzeń biurową. W takim przypadku czeka Cię dużo pracy z firmami zajmującymi się renowacją biur i planowaniem. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, zapoznaj się z poniższą infografiką, aby dowiedzieć się, od czego zacząć.

Źródło - https://www.horstconstruction.com/wp-content/uploads/2020/10/Building-New-vs-Renovation-Infographic.jpg

Jeśli zastanawiasz się nad remontem, oto 5 powodów, które przemawiają za jego przeprowadzeniem.

 1. Twoje biuro ma wiele problemów, które można rozwiązać tylko poprzez zmiany strukturalne
 2. Masz budżet i wielki plan w głowie
 3. Masz coraz więcej pracowników i przestrzeń stała się poważnym problemem
 4. Twoje obecne biuro jest bardzo przestarzałe i nie można go ulepszyć w żaden inny sposób
 5. Chcesz zmienić stary budynek lub przestrzeń w coś zupełnie nowego

Jeśli którykolwiek z tych znaków jest Ci znany, renowacja biura może być drogą, którą powinieneś rozważyć.

5 oznak, że renowacja jest dla Ciebie

Remont nie będzie pierwszą opcją dla wszystkich. Większość firm poszukuje w pierwszej kolejności mniej drastycznych rozwiązań. W takim przypadku remont jest kolejną rzeczą, o której należy pomyśleć.

Remont polega głównie na całkowitej zmianie przestrzeni, a zwłaszcza struktury, natomiast zmiana wystroju polega na zmianie wyglądu biura. Nie chodzi tylko o kolor ścian, ale także o ogólny projekt, motyw przewodni, biurka, krzesła, rozwiązania do przechowywania w biurze oraz meble do sali konferencyjnej. Chodzi o elementy dekoracyjne i innowacyjne pomysły, które sprawią, że przestrzeń będzie wyglądać świeżo i nowocześnie.

Nie oznacza to jednak, że zmiana wystroju jest mniej kosztowna lub czasochłonna. Jeśli zdecydujesz się na zmianę wystroju biura, będziesz musiał wyprowadzić wszystkich pracowników na czas potrzebny do wprowadzenia odpowiednich zmian. Oczywiście, zmiana wystroju nie będzie trwała tak długo jak remont, ale może zająć cały tydzień lub więcej. Planowanie jest tutaj również bardzo ważne - musisz sporządzić plan pomysłów na wystrój biura i znaleźć przedmioty, które zamierzasz dodać do swojej przestrzeni. Będziesz także musiał porozmawiać z pracownikami i dowiedzieć się, co chcieliby zobaczyć i jak ich zdaniem biuro może zostać ulepszone - ich wkład będzie miał zasadnicze znaczenie w pomaganiu Ci w tworzeniu produktywnej i atrakcyjnej przestrzeni.

Decydując się na zmianę wystroju, należy wziąć pod uwagę wiele różnych elementów, ale efekt końcowy może w rzeczywistości wyglądać zupełnie inaczej niż na początku. Zdziwisz się, jak skuteczna może być zmiana wystroju, a jeśli dodasz do tego innowacyjne meble biurowe, takie jak biurka o podwyższonej wysokości i ergonomiczne krzesła, Twoja przestrzeń będzie wyglądać nowocześnie i bardzo elegancko.

Zmiana wystroju to świetny wybór również dla biura domowego. W sieci można znaleźć wiele inspiracji dotyczących domowego biura, a ponieważ coraz więcej osób decyduje się na pracę w domu, stworzenie wygodnej przestrzeni jest kluczowe.

Te 5 znaków podpowie Ci, czy zmiana wystroju jest dla Ciebie właściwym rozwiązaniem.

 1. Nie musisz wprowadzać zmian strukturalnych, ale Twoje biuro wygląda na zmęczone i ciemne
 2. Nie pamiętasz, kiedy ostatnio malowałeś lub tapetowałeś biuro.
 3. Powiedziano Ci, że biuro jest nieatrakcyjne
 4. Morale w biurze są niskie
 5. Po wejściu do biura czujesz, że przestrzeń jest ciężka lub nieatrakcyjna

5 oznak, że drobna modernizacja jest dla Ciebie

Jeśli nie czujesz miłości do remontu i nadal nie jesteś pewien, czy zmiana wystroju jest właściwym rozwiązaniem, być może wystarczy wprowadzić kilka kluczowych poprawek. Remont to dobry środek pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami, który pomoże Ci wprowadzić świeżą energię do Twojego biura. Nie oznacza to całkowitej zmiany wystroju biura, ale jego niewielką modyfikację.

Zmiana wystroju może być tak prosta, jak przestawienie biurek i przeniesienie szafek do osobnego pomieszczenia. Może też polegać na wymianie podłogi w biurze lub zainstalowaniu nowego oświetlenia. Rewitalizacja to kilka zmian dokonanych w tym samym czasie, dzięki czemu powstaje nowy wygląd, który nie odbiega zbytnio od pierwotnego projektu.

Oczywiście korzyści z odnowienia są oczywiste - mniej pieniędzy i mniej czasu. Jednak największym minusem jest to, że nie zobaczysz większych zmian. Biuro nadal będzie bardzo podobne do tego, jakie było wcześniej. Jeśli wydasz sporą sumę pieniędzy na nową podłogę lub kilka innych zmian, możesz oczekiwać, że za te pieniądze biuro będzie wyglądało zupełnie inaczej.

Dla tych, którzy pracują w domu, szybki remont jest prawdopodobnie wystarczający, chyba że chcesz pójść na całość i zmienić swoją przestrzeń roboczą. Istnieje wiele pomysłów na domowe biuro, które można sprawdzić, ale ten film pokazuje, jakie to proste.

Dla większości firm atrakcyjnym wyborem jest tylko odnowienie. Jeśli więc zauważysz te 5 znaków, być może jest to droga, którą powinieneś podążać.

 1. Kilka rzeczy w Twoim biurze nie działa dobrze, ale nie musisz wprowadzać hurtowych zmian
 2. Chcesz poprawić kilka rzeczy, ale nie masz budżetu na nic innego
 3. Czujesz, że mógłbyś radykalnie zmienić przestrzeń, po prostu przenosząc różne rzeczy
 4. Jesteś całkiem zadowolony ze swojego biura, ale czujesz, że zmiana mogłaby tchnąć w nie nową energię
 5. Twoi pracownicy wpadli na kilka pomysłów, które są stosunkowo łatwe do zrealizowania

Jeśli tak jest w Twoim przypadku, być może nie musisz wprowadzać większych zmian, wystarczy, że zmienisz kilka rzeczy, aby stworzyć świeższą przestrzeń dookoła.

Innowacyjne meble biurowe, które warto wypróbować

Niezależnie od tego, które z 3 R zdecydujesz się na, to zawsze dobrze jest spróbować i dodać w kilku ciekawych i innowacyjnych kawałków mebli biurowych. W ten sposób będziesz na bieżąco z najnowszą technologią i pokażesz swoim pracownikom, że zależy Ci na zapewnieniu im jak najbardziej komfortowego i przyjaznego środowiska pracy.

Obejrzyj ten film, który zawiera kilka innowacyjnych pomysłów na meble biurowe. Może znajdziesz wśród nich takie, które chciałbyś wypróbować w swojej nowej przestrzeni?

Wypróbowując nowe rodzaje mebli, nie musisz być zbyt innowacyjny. Możesz jednak dodać kilka ciekawych opcji i zachować świeżość. Co powiesz na biurka z regulacją wysokości? Są one idealne dla zdrowia i bezpieczeństwa, ponieważ dają pracownikom możliwość wstania na chwilę z krzesła biurowego. W końcu stanie to nowe siedzenie!

Wszyscy kierownicy powinni zachęcać swoich pracowników do aktywnej pracy. Dając pracownikom szansę na wejście w tryb pracy siedzącej i stojącej, pomagasz im uniknąć choroby związanej z okresami siedzenia.

Inne opcje obejmują kabiny biurowe, meble do przerw i poduszki biurowe. Są one idealne do stworzenia nowoczesnego i eleganckiego wyglądu, zapewniając dobre pierwsze wrażenie, a także poprawiając komfort pracy Twoich pracowników. Oczywiście, wszystko to przyczynia się również do poprawy wydajności pracy - co w efekcie końcowym przekłada się na zyski!

Pomysły na wystrój biura dopasowane do nowej przestrzeni

Dobrym pomysłem jest również zapoznanie się z różnymi pomysłami na wystrój biura, które mogą pomóc przenieść nowe biuro na wyższy poziom. Oczywiście trendy przychodzą i odchodzą, ale jest kilka takich, które mają sens i świetnie wyglądają.

Na przykład, zwinne biura są obecnie niezwykle popularne, ale nie musisz iść drogą zwinnej pracy, aby korzystać z tych samych biurowych udogodnień. Zwinne biuro składa się ze stref, takich jak strefa ciszy, strefa współpracy, strefa spotkań, strefa przerw itp. W ten sposób można również zaprojektować biuro i sprawić, że każdy będzie mógł wykonywać swoją pracę w najlepszy możliwy sposób. Oznacza to, że osobom, które muszą się skoncentrować, nie przeszkadzają osoby współpracujące, a ci, którzy współpracują, nie czują się ograniczeni, ponieważ starają się nie być zbyt hałaśliwi.

Pomogą w tym kabiny biurowe, ekrany biurowe, ścianki działowe, a nawet panele akustyczne.

Można też pomyśleć o wystroju i wybrać biophilic office design. Oznacza to dodanie do wystroju elementów natury, takich jak rośliny biurowe, naturalne światło, świeże powietrze, neutralne kolory itp. Wykazano, że biophilic design pomaga zwiększyć produktywność poprzez zmniejszenie stresu i koncentracji. Biophilic design pomaga zwiększyć produktywność dzięki zmniejszeniu stresu i koncentracji, a także świetnie wygląda!

Kolor to coś, na co z pewnością powinieneś zwrócić uwagę, rozważając różne opcje wystroju. Czy słyszałeś o psychologii kolorów? Różne kolory wpływają na to, jak czujemy się w danej przestrzeni. Na przykład, czerwony to kolor, który wywołuje poczucie pilności i pasji. W praktyce brzmi to świetnie, ale nie jest to coś, co chciałbyś mieć w spokojnym i produktywnym biurze! Zamiast tego powinieneś szukać kolorów, które są znane jako uspokajające i kreatywne, takich jak żółty, niebieski lub zielony.

Aby uzyskać pomoc, zapoznaj się z tą infografiką na temat psychologii kolorów.

Źródło - https://www.visualcapitalist.com/psychology-of-color-business/

Te same trendy można wykorzystać, szukając pomysłów na małe domowe biuro. To, że Twoja przestrzeń jest mała, nie oznacza, że nie można jej przekształcić w coś jasnego i idealnego do pracy, którą musisz wykonać.

Podsumowanie

Fakt, że przeczytałeś ten przewodnik do samego końca, świadczy o tym, że chcesz coś zrobić ze stanem swojego obecnego biura. Teraz wiesz, że istnieją pewne tanie sposoby dekorowania biura w pracy, które nie wymagają całkowitego remontu, ale wiesz również, że jeśli trzeba dokonać poważnych zmian strukturalnych, remont jest doskonałym wyborem dla Ciebie.

Najważniejsze jest to, że stworzenie atrakcyjnego biura przynosi wiele korzyści. Twoi pracownicy będą czerpać o wiele większą przyjemność z pracy, jeśli będą siedzieć na krzesłach, w których czują się komfortowo, otoczeni innowacyjnym i imponującym wystrojem. Zadowoleni pracownicy to także wydajni pracownicy, a to jest celem każdej firmy.

Chodzi również o stworzenie odpowiedniego wrażenia na odwiedzających. Gdy zobaczą oni imponujące biuro, założą, że praca, którą wykonujesz, również jest imponująca.

Tak więc, czy zdecydujesz się na remont, przebudowę, odnowienie, lub po prostu szukasz kilku pomysłów na dekorację biura w domu i nie jesteś pewien, co masz zamiar zrobić z tym jeszcze, wiedz, że wprowadzenie zmian zawsze będzie pozytywnym krokiem.