Atrament czy laser

We współczesnym świecie oczywiście coraz częściej posługujemy się internetem i takimi dokumentami w formie elektronicznej, ale cały czas jednak się drukuje i jest to sprzęt w biurze obowiązkowy. Siłą rzeczy oczywiście konieczne są dobre drukarki, które często są zastępowane sprzętami wielofunkcyjnymi, które łączą w sobie skaner, drukarkę oraz ksero, a czasami mają opcje faksowania. Problem wyboru najlepszego urządzenia do konkretnej firmy nie będzie prosty i kiedy zwróci się także uwagę na kwestie ekologiczne to zacznie się robić duże zamieszanie.

Nie można powiedzieć, że jakaś drukarka jest idealna do danego biura. Tak naprawdę każdy ma swoje potrzeby i one mogą o tym sprzęcie decydować. Atrament kontra laser? Kolor czy bez niego? Nie tak dawno mogliśmy wybierać drukarki laserowe, atramentowe oraz igłowe. Te ostatnie jednak już wypadły ze sprzedaży i obecnie decydować się można na sprzęt z tych dwóch pierwszych rodzajów. Cały czas w domach raczej sprawdzają się atramentowe drukarki kolorowe, a w firmach stawia się na monochromatyczne drukarki laserowe, które pracują szybciej i są tańsze e eksploatacji. Jeśli chodzi o drukarki laserowe kolorowe to są one w stanie pracować praktycznie bardzo szybko i dają nam dobrą jakość wydruków, ale są tutaj minusy w postaci bardzo wysokiej ceny sprzętu jak i też materiałów do eksploatacji.

Nowoczesne urządzenia atramentowe są jednak tak przygotowane, że sprawdzą się także w małych firmach a wydruki w kolorze będą tutaj bonusem. Jeśli chodzi o większość drukarek to będą one pracować w formacie A4. Dotyczyć to będzie i drukowania i skanowania. W niektórych firmach często jest konieczność tworzenia różnych ogłoszeń, które następnie trzeba gdzieś zaprezentować. Dlatego warto w takich firmach postawić na sprzęt, który będzie miał dodatkowo możliwość drukowania w rozmiarze A3. Będzie to na pewno taki praktyczny dodatek, który dobrze się sprawdzi. Urządzenia wielofunkcyjne, które skanują kartki A4 najczęściej mają mniejszą powierzchnię skanowania, przy zwykłych dokumentach nie będzie jednak szczególnego problemu z tym ponieważ mają najczęściej dodatkowo oczywiście marginesy.