Strona główna > Wybór odpowiedniej drukarki > Jak zachować spokój, gdy coś się nie udaje

Umiejętność zachowania spokoju w obliczu dramatu jest kluczową cechą współczesna konieczność.

Sprawy ciągle idą źle, w takim czy innym stopniu, ale kiedy problem w miejscu pracy przybiera zdecydowanie kwaśny obrót, jak zachować spokój i jasność umysłu, aby rozwiązać problem?

Wszystko sprowadza się do Twojego oddechu!

Siedząc przy biurku, jeśli nagle coś pójdzie nie tak, zatrzymaj się na chwilę. Poświęć tę chwilę dla siebie i postaraj się, aby Twój umysł nie wpadł w nadgorliwość. Nadmierne myślenie spowoduje, że będziesz działać zbyt szybko i być może pogorszy problem.

Zamknij oczy i zwróć uwagę na swój oddech. Jest to forma medytacji, ale to szybki i łatwy sposób, aby naprawdę opanować umysł, zanim zacznie on wpadać w spiralę.

Wdychaj powietrze przez nos przez pięć razy, w wolnym i spokojnym rytmie. Przytrzymaj go przez trzy sekundy, a następnie w ten sam powolny sposób zrób wydech ustami, licząc pięć razy. Powtarzaj tę czynność tak długo, jak potrzebujesz.

Po zakończeniu tego ćwiczenia głębokiego oddychania będziesz spokojniejszy i będziesz w stanie rozwiązać problem. Jeśli nie czujesz się komfortowo, wykonując to ćwiczenie w środku biura, możesz schować się do biurka lub wyjść na minutę na zewnątrz.

Odzyskując kontrolę nad sytuacją, będziesz w stanie stawić czoła problemowi z głową.

Czy znasz jakieś inne skuteczne metody zachowania spokoju w w danej chwili?