Strona główna > Wybór odpowiedniej drukarki > Wspólne przestrzenie robocze a konflikty - jak sobie z nimi radzić

Gdy kilka osób pracuje w jednym biurze, jest bardzo prawdopodobne, że od czasu do czasu będą się ze sobą nie zgadzać lub popadną w konflikt.

Od czasu do czasu ludzie nie rozumieją się nawzajem i jest to w pewnym stopniu część życia biurowego. Choć większość ludzi jest w stanie rozwiązać drobne problemy między sobą, może się okazać, że we wspólnej przestrzeni roboczej regularnie pojawia się więcej problemów.

Przyczyny tego są bardzo różne, ale kiedy ludzie pracują w sposób elastyczny, nie zawsze będą pracować w biurze. W takiej sytuacji mogą czuć się nieco zestresowani lub przytłoczeni, mogą też nie znać wszystkich informacji, które powinni znać. Może to prowadzić do problemów z komunikacją, a w efekcie do nieporozumień.

Radzenie sobie z takimi problemami sprowadza się do osobistej odpowiedzialności, a także do tego, by menedżerowie wiedzieli, jak i kiedy wkroczyć do akcji, gdy wymaga tego sytuacja.

Dobrym sposobem na ograniczenie konfliktów może być także zaprojektowanie wspólnej przestrzeni roboczej. Oznacza to, że biurka nie powinny znajdować się zbyt blisko siebie, aby zapewnić pracownikom odpowiednią przestrzeń osobistą. Należy również pomyśleć o kącikach przerw i ewentualnie o kabinach biurowych. Nie każdy chce siedzieć blisko innych lub współpracować przez cały czas. Należy dać ludziom możliwość wyboru miejsca, w którym chcą pracować, a tym samym dać im możliwość odsunięcia się od potencjalnych konfliktów lub po prostu uniknięcia ich w ogóle.

Oczywiście konflikty w biurze nadal będą się zdarzać. Wszyscy jesteśmy ludźmi i czasami się ścieramy, ale jeśli zaprojektowałeś przestrzeń w sposób, który zapewnia ludziom przestrzeń osobistą i elastyczność, przekonasz się, że tego typu sytuacje zdarzają się znacznie rzadziej.

W przestrzeniach coworkingowych istnieje również możliwość, że nie wszyscy ludzie pracujący w tej przestrzeni będą pracować dla tej samej firmy. Również w tym przypadku z pomocą przychodzi projekt. Zapewnij ludziom wystarczająco dużo miejsca, aby mogli odsunąć się od sytuacji, a większości z nich uda się uniknąć lub automatycznie je rozładować.