Strona główna > Wybór odpowiedniej drukarki > 5 sposobów na zatrzymanie obecnych pracowników

Wszyscy wiemy, że dyski rekrutacyjne kosztują dużo pieniędzy i zabierają czas. Może to wpłynąć na produktywność, czego żadna firma nie chce. Oczywiście, może to również wpłynąć na morale w biurze też.

Z tego powodu, skupienie się na utrzymaniu pracowników jest równie ważne, jeśli nie ważniejsze niż rekrutacja nowych talentów. Ale jak?

Oto pięć sposobów na zatrzymanie obecnych pracowników i uniknięcie konieczności zbyt częstej rekrutacji.

  1. Pytaj o zdanie i konsultuj z nimi zmiany - Zamiast ignorować każdy ich pomysł lub w ogóle nie pytać o pomysły, aktywnie szukaj sugestii od swoich pracowników i staraj się działać zgodnie z tymi, które mają sens. Ludzie chcą być pytani o rzeczy, które ich angażują i dotyczą, więc rób to!
  2. Pokaż im, że cenisz ich pracę - Każdy lubi "dziękuję", a jako menedżer ważne jest, aby dać pracownikom znać, że cenisz ich wkład i wszystko, co dla Ciebie robią. Często to właśnie małe rzeczy robią ogromną różnicę.
  3. Zapewnij swoim pracownikomwygodne środowisko pracy - Zapewnij swoim pracownikom innowacyjne i podnoszące na duchu miejsce pracy, daj im wygodne meble biurowe, być może ergonomiczne krzesła biurowe, i staraj się stworzyć przestrzeń, z której będą dumni.
  4. Wysłuchaj swoich pracowników, gdy się do Ciebie zwracają - Prowadzenie polityki "otwartych drzwi" oznacza, że Twoi pracownicy czują, że mogą z Tobą porozmawiać, gdy tego potrzebują. Upewnij się, że zawsze słuchasz i pokazujesz, że zależy Ci na tym, co mówią.
  5. Utrzymuj sprawiedliwe i równomierne obciążenie pracą - Prze ciążanie pracowników zbyt dużą ilością pracy lub wyznaczanie nierealistycznych terminów nie pomoże w zatrzymaniu pracowników. Zamiast tego spowoduje stres i sprawi, że będą chcieli odejść. Skup się na sprawiedliwym obciążeniu pracą i zaoferuj różne zadania dla tych, którzy chcą być wyzwaniem.

Te pięć kroków może wydawać się proste, ale często to właśnie mniej skomplikowane strategie wykonują najlepszą pracę. Skupiając się na zatrzymaniu obecnych pracowników, unikniesz spadków morale i produktywności, a także zaoszczędzisz pieniądze i czas na ciągłe rekrutacje.