Strona główna > Wybór odpowiedniej drukarki > Jak wyczyścić biurko w biurze dla optymalnego zdrowia

Fakt, że obecnie przeżywamy pandemię oznacza, że jesteśmy bardziej skoncentrowani na higienie niż kiedykolwiek wcześniej.

Oczywiście zawsze powinniśmy byli skupiać się na utrzymaniu czystości, ale w ciągu ostatniego roku higiena i ogólna czystość z pewnością znalazły się w centrum uwagi. Jeśli chodzi o sprzątanie biurka, czy wiesz co robić? Czy wiesz, jak pozbyć się zalegających zarazków, a nawet okruchów z przekąsek, które chrupiesz każdego popołudnia, stukając w klawiaturę?

Jeśli zapytasz "kto jest odpowiedzialny za zdrowie i bezpieczeństwo w miejscu pracy" i sprawdzisz ustawę o bezpieczeństwie i higienie pracy, okaże się, że jesteś, przynajmniej w pewnym stopniu! Oznacza to codzienne utrzymywanie czystej i bezpiecznej przestrzeni.

Sprawdź ten film, aby uzyskać kilka wskazówek i porad, które pomogą Ci myśleć.

Nauka czyszczenia krzesła biurowego i biurka nie jest tak trudna, jak myślisz, i naprawdę sprowadza się do rutyny, którą ustalasz i wypełniasz każdego dnia przed wyjściem z biura. Jeśli masz szklane biurko biurowe, będziesz musiał poświęcić trochę więcej czasu, ale nawet te stylowe meble biurowe nie są tak trudne do utrzymania w czystości, jak mogłoby się wydawać!

Podczas czyszczenia biurka biurowego wystarczy:

  • użyć wilgotnej szmatki, aby pozbyć się kurzu, a następnie przetrzeć wszystko sterylną chusteczką. Jeśli nie masz takich chusteczek, możesz użyć środka dezynfekującego w sprayu i suchej szmatki.
  • Pamiętaj, aby przetrzeć telefon sterylną chusteczką lub środkiem dezynfekującym w sprayu.
  • Potrząśnij klawiaturą i trzymaj ją do góry nogami, aby pozbyć się wszelkich okruchów lub kawałków kurzu, które mogły utknąć w środku
  • Przetrzyj klawiaturę i mysz sterylną chusteczką.
  • Przetrzyj ekran suchą ściereczką lub specjalną ściereczką do ekranu
  • Przetrzyj ramiona krzesła sterylną chusteczką lub ściereczką ze środkiem dezynfekującym, a następnie szybko wytrzyj resztę krzesła.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak zachować zdrowie w pracy, to jest to dobry punkt wyjścia! Jeśli masz zwinne miejsce pracy lub korzystasz z systemu hot desking, codzienne czyszczenie biurka jest jeszcze ważniejsze. W takiej sytuacji kilka osób korzysta z jednego biurka w ciągu tygodnia i jeśli nikt nie zadba o jego czyszczenie, nagromadzi się na nim dużo brudu i bakterii.

Utrzymanie czystego i zdrowego środowiska pracy jest łatwe, jeśli każdy wie co robić i wkłada w to odpowiednią ilość wysiłku.